Кој стол е најудобен?

Кој стол е најудобен?

Секако, вашиот кауч во дневната соба е пријатно засолниште по долг ден, а вашето столче за акцент седи убаво во инаку празниот агол, но нема ништо како шезлонг што ќе ви овозможи да се релаксирате во вашиот дом и лично и удобно. По долги дневни работи за трчање, заслужувате да се потпрете наназад и да потонете во висококвалитетна лежалка која ги задоволува вашите ергономски желби и соништа. Ако живеете со повеќе луѓе, можете да ја внесете вашата лежалка во спалната соба за да дремете сами наместо да се стискате на софата во станот. Ги најдовме најудобните лежалки за да се свиткате за да прочитате книга, да седнете на работ од вашето седиште за филмска вечер и да ја одморите главата за задолжителна дремка. Има бескрајни дизајни на столици достапни од средината на векот до модерната фарма, оваа листа има нешто за секој стил, но ова се дефинитивно најудобните опции наоколу.

1. Парк фотелја

Парк Албани

Еве една модерна лежалка од средината на векот во која целосно ќе потонете! Лесно се склопува без никакви алатки и е достапен во веганска кожа, букул или кадифе.

2. Salma Lounge Chair и Ottoman

Тинејџерската авенија Ета

Salma Lounge Chair и Ottoman

Клоцнете ги стапалата на тафтувана лежалка која може да се потпре под шест различни агли за да ви биде секогаш удобно. Вклучува дури и странична торба за складирање на вашите омилени списанија.

3. Laurel Lounge Chair

Антропологија

Чистите и привлечни, мазните кривини на оваа лежалка го олеснуваат прескокнувањето преку вашиот кауч за да седнете на перничињата исполнети со пердуви.

4. Caitlin Chaise Lounge

Дефинирај за внатрешни работи

Caitlin Chaise Lounge

Дали ги јадете вашите омилени грицки и гледате маратон на Нетфликс? Да. Дали ќе се чувствувате како апсолутно член на кралското семејство додека се лежете на приспособливо кадифе од сафир? Да!

5. Камил Широк кадифе дневна столица

Џос и Мејн

Уникатно, но пријатно, ќе се чувствувате како скапоцен бисер во оваа лежалка во облик на морска школка.

6. Весли дневна столица

Урбани аутфитери

Индустриско и минимално, ако живеете на мал простор во градот, ќе ви се допадне да се качите на ова седиште додека луѓето гледаат.

7. Teofila Chaise Lounge Chair

Продавница Росевера

Teofila Chaise Lounge Chair

Затворањето на очите ќе биде толку лесно на ленено тапацирано столче. Тафтуваниот грб и главата на ноктите се класичен финиш.

8. Каила медиа лежалка

Лулу и Грузија

Направете сонлива изјава за филмски вечери со совршена позадина за гушкање. Тркалезната форма ќе ја ублажи целата драма.

9. Онја Лили Бела дневна столица

Член

Прифатете скандинавски стил со плетен стол од смола што има рамка обложена со прав за да ја надминете секоја бура. Тоа сигурно ќе биде вашето омилено седиште надвор.

10. Класичен стол за масажа со отомански

НОУХАУС

Некогаш само треба да се расфрлате и шик лежалка (го вклучува и отоманското) што е исто така стол за масажа е се што ви треба и многу повеќе. Почестете се со луксузна грижа за себе секојдневно!

Удобни дневна столици

Ако веќе сте ја пронашле удобната троседот од соништата, следното нешто што ви треба е совршената лежалка која ќе одговара. Има нешто во пријатна и стилска столица од која не можеме да се заситиме. Не само што столот е одлично дополнително седење за посетителите и гостите, туку и додава дополнителен декор во вашиот дом за да се чувствува пријатно и привлечно. За да ви помогнеме да го пронајдете совршеното совпаѓање за вашиот стан или куќа, направивме мал шопинг за вас.

Напред, ќе најдете 11 шик и неверојатно удобни откритија кои вредат секој денар. Од шарени конструктивни парчиња до опции со османлии, па дури и доволно големи за да легнете, нема сомнение дека тие ќе ве воодушеват. Ставете го во вашата спална соба, дневна соба, канцеларија или дувло за дополнително место за седење или дури и место каде гостите ќе се случат. Овде има толку многу опции кои се кадифни, слични на облак, преголеми и стилски што ќе биде тешко да се одлучите само за една. Продолжете да читате за да ги прелистувате сите и да го најдете столот што му недостасува на вашиот дом.

Најудобни канцелариски столици

Кои се најудобните канцелариски столчиња? Ова е прашање што ни се поставува и честопати може да биде тешко да се одговори. Некои луѓе сметаат дека различните карактеристики и дизајни се поудобни од другите. Апликацијата за која се користи столчето често ќе биде важна во диктирањето кои столчиња ќе бидат најудобни. Се запрашавме како би можеле да смислиме начин да измериме одредени аспекти на удобноста на столот кој би можел да биде субјективен врз основа на лицето кое го користи столот.

Најдобриот начин на кој можевме да дојдеме е да добиеме повратни информации од целиот наш персонал за да можеме да ги добиеме мислењата на многумина, наместо на еден. Неодамна донесовме и тестиравме над 20 различни канцелариски столчиња. Го искористивме нашиот персонал за да дојдеме до резултатите за три различни категории на удобност: удобност на седиштата, удобност на рацете и поддршка за грбот. Потоа ги просекувавме оценките за да дојдеме до конечниот број за секоја категорија. Столовите на оваа листа се столчињата кои најдобро го постигнаа тестовите за удобност во нашата канцеларија.

Скок стол од челик

Седиштето доби високи оценки бидејќи има добра подлога, но не е густо. Не ве загрева кога седите на столот, како подебела подлога, но имате и меко и потпорно седиште. Седиштето нема никакви ограничувачки рабови и пластичната тава е флексибилна. Ова ви овозможува да го користите целото седиште и исто така имате голем опсег на движење бидејќи седиштето ќе се свитка и ќе се движи со вас.

Потпирачот за грб е многу добро тестиран бидејќи има добра приспособливост додека обезбедува одлична поддршка. Потпирачот за грб е флексибилен како седиштето, така што можете послободно да се движите од другите столчиња. Потпирачот за грб има функција за потпирање со прилагодување на затегнатоста и пет позиции што се заклучуваат. Потпирачот за грб на Leap ќе оди во целосна исправена положба, што е одлично за луѓе кои сакаат да седат исправено. Leap има и одлична лумбална потпора со природна кривина на потпирачот за грб и систем за лумбална поддршка со двојно прилагодување. Можете да ги контролирате и висината и притисокот на лумбалниот.

Конечната причина зошто Leap е толку удобен стол е опцијата за рака во 4 насоки. Рацете се меѓу најудобните што ги тестиравме. Влошките за рацете се меки и малку шкрипести. Тие се доволно големи за да ви дадат многу простор за работа. Она што тие навистина се истакнуваат е нивната приспособливост. Тие се прилагодливи на висина, ширина, длабочина и стожер. Тие, исто така, целосно се артикулираат помеѓу тие позиции. Тие навистина ви даваат еден тон различни позиции за работа.

Leave a Reply

Your email address will not be published.