Која марка е најдобра во глувчето?

Која марка е најдобра во глувчето?

Изборот на најдоброто глувче за игри е многу личен процес бидејќи сечија рака е единствена на својот начин. Сите ние играме различни игри и сме среќни што живееме во златното доба на гејмерските глувци кога големите производители ја ставаат својата инженерска сила во игра, што резултира со презаситеност од висококвалитетни гејмерски глувци на пазарот за секого.

Тестиравме неколку броеви на глувци според нивните соодветни марки. Нема да ви кажеме кое глувче е најдобро за вас, но би дале неколку предлози за да изберете според вашите преференции.

ТОП 6 МАРКИ НА ГЛУШКИ ЗА ГИГИНГ

Без разлика дали се работи за безжичен или жичен глушец за игри, ве опфативме со нашата листа на најдобрите брендови на глувци за игри што моментално се достапни на пазарот.

Овие топ 10 брендови се најдобри кога станува збор за гејмерски глувци за секој тип на играчи.

  • LOGITECH

LOGITECH

Достапните глувци за игри често жртвуваат многу функции и перформанси кои се наоѓаат во верзии од повисоко ниво, но Logitech никогаш не изгледа како да се менува. Тие, неверојатно, ги произведуваат најевтините глувци, но најдобрите глувци за игри на Logitech сè уште имаат шанса да се натпреваруваат со многу поскапите марки на глувци.

Максималната чувствителност на нивниот сензор е помала од онаа на поскапиот модел – 8.000 dpi (точки по инч) – па ако ви треба највисоко ниво на чувствителност, нивните глувци можеби нема да ви одговараат добро.

Сепак, тие вклучуваат најмалку шест копчиња, поддршка за софтверот G Hub на Logitech и, што е најважно, RGB илуминации. Затоа, што ги прави еден од најдобрите брендови на глувци за игри со буџет. Тоа е ако сакате квалитетни глувци по поевтина цена.

  • ЧЕЛИКИ

Глувците за играње SteelSeries отсекогаш ни биле омилени. Кога ги спомнуваме најдобрите брендови на глувци за игри, не би било комплетно без SteelSeries.

Компанијата произведува глувци кои секогаш имаат таква релаксирачка атмосфера со прекрасни светла, кои, патем, не се премногу, а поткрепени со разумни цени и прекрасен, скромен декор.

Глувците SteelSeries Prime Wireless се ергономски дизајнирани да одговараат на широк опсег на големини на раце и немаат непотребни копчиња.

Тие се направени за да се користат во професионалните еСпортови и тоа правилно ја покажува својата намена. Копчињата се пријатни, тактилни, брзи и реагираат. Областа за добредојде е навистина импресивна.

Може да бидете на околу 10 стапки подалеку од компјутерската кула, па дури и кога има пречки на патот, верзијата Prime Wireless никогаш не ја губи врската или почнува да прескокнува низ екранот (дури и кога батеријата е ниска, што не се случува многу често ).

Исто така, непречено се лизга на речиси секоја површина на која ќе го поставите.

Овие премиум функции, без сомнение, го прават SteelSeries еден од најдобрите брендови на глувци за играње погодни за вашето задоволство при играњето.

  • RAZER

RAZER

Врвниот гејмерски глушец има многу технологија набиена во него. Брендот Razer е одговорен за еден од оние високотехнолошки глувци. Очигледен пример за таа изјава би бил Razer viper ultimate, најдоброто Razer глувче за игри.

Има оптички прекинувачи и брзини на безжичен одговор помали од 0,2 милисекунди, кои се водечки во индустријата. Најзначајниот критериум за глувците за игри е јасен: колку често го земате предвид?

Иако добар глушец за играње вклучува корисна функционалност, фантастичното глувче за игри треба да се чувствува како продолжение на вашите дланки.

Не треба да е потребно да го земете предвид ако функционалностите е тешко да се сфатат. Треба да биде едноставно за разбирање. Сите овие се земени во предвид од тимот на Razar додека ги произведуваат нивните гејмерски глувци.

На пример, Razer viper ultimate има приклучок за полнење и мал безжичен амбидекстен клуч зачуван во глувчето кога не се користи. Може да го користат или десничарите или левораките.

Иако брендот повеќе не е нашиот најдобар целокупен бренд за безжични глушеци, тој сепак е фантастичен избор и е еден од сите марки за гејмерски глувци чии глувци доаѓаат со приклучок за полнење.

  • ROCCAT

ROCCAT е исто така еден од нашите омилени типови марки на глувци. Тие произведуваат ултралесни глувци со прекрасна внатрешна полутранспарентна шема на осветлување и копчиња со неверојатно реагирање.

Тоа е серија од прецизни, богати кликови кои прават да се чувствувате како да го испраќате тоа вечно сајбер-чудовиште Doom Eternal назад во пеколот.

Технолошките барања на професионалните игри се во првите редови на нивниот дизајнерски пристап. Тие го применуваат ова ниво на внимание на деталите на целата нивна линија на производи за да ги обезбедат најзначајните иновации за гејмерите од сите нивоа на вештини.

ROCCAT негува односи со играчи од сите нивоа на вештини за да се прилагодат на променливите потреби за игри, да се прошири со индустријата и да се развива со вашата експертиза за игри.

Нивните глувци имаат пократок опсег од сите марки на глувци за игри на оваа листа, но ако сте просечен човек кој го држи глувчето на своето биро, не треба да имате никакви проблеми со нив.

Тимот ROCCAT ги поздравува некои од најдобрите еСпорт личности и микро-инфлуенсери од Европа и Северна Америка за да развијат нови пристапи, па без разлика дали сте почетник или професионалец, можете да сметате на ROCCAT за врвна опрема за игри.

Нивните креации кои го обликуваат пазарот произлегуваат од блиската соработка со гејмерската заедница, чиј член се сметаат себеси.

  • ХИПЕРКС

Марката HyperX е исто така дел од листата на добри брендови на глувци за игри. Компанијата произведува глувци кои се добри сеопфатни глувци за игри за пари.

Она што повеќе го поттикна нашиот интерес за овој бренд е HyperX Pulse fire Surge RGB. Може да се пофали со RGB светла што можете да ги приспособите, брзо време на одговор, удобна шасија и неколку дополнителни копчиња веднаш до палецот.

Можеби нема некои важничене што се гледаат на поскапите модели, како што се отстранливи странични плочи или подлога за безжично полнење, но сепак е добар избор за повеќето гејмери.

Општо земено, брендот HyperX создава глувци кои се брзи изведувачи и истовремено достапни. Тие се особено привлечни бидејќи брендот создава доволно глувци за јавноста на гејмерот, што ги прави често во продажба, во најмала рака.

Тие се дефинитивно достојни да бидат меѓу еден од најдобрите брендови на глувци за игри.

  • ASUS

ASUS

Asus е апсолутно еден од најдобрите брендови на глувци за игри. Додека другите брендови создаваат глувци за безжични игри кои генерално заостануваат зад нивните колеги со кабел, Asus, индустријата за игри од 2021 година, се чини дека го откри кодот за доверливо безжично глувче со ниска латентност.

Со оглед на тоа што Asus ROG Pugio 2 ни го привлече вниманието кон крајот на минатата година и сега Asus ROG Keris Wireless, уште подобар избор кој вклучува и Bluetooth и безжична способност од 2,4 GHz, се чини дека Asus тивко стана еден од врвните производители на безжични глувци.

Asus ROG Keris Wireless е глушец од 90 долари со рационализиран ергономски дизајн и разумна тежина од 79 g што треба да им се допадне на сите, особено на најпосветените ултра-лесни фанови на глувчето.

Прекинувачите под левото и десното копче на глувчето се исто така интригантни: тие се тактилни прекинувачи дизајнирани од ROG кои вклучуваат потивок јапонски Omron.

Ако сакате да ги замените прекинувачите на Asus ROG Keris, извадете две завртки од дното на глувчето, а потоа од горната обвивка, извлечете ги старите прекинувачи со прстите и заменете ги со вашите омилени замени.

Страничните копчиња се претежно црни, па можете да ги промените страничните копчиња во сребрени или розови, ако сакате нешто друго освен црно. Освен задоволството од приспособувањето на глувчето, дизајнот што лесно се отвора го прави лесно менувањето на старите или истрошените компоненти.

Дури и во тешките стрелци како Call of Duty Warzone и CS: GO, каде глувците со гломазна или чудна форма брзо стануваат очигледни, Asus ROG Keris се покажа добро во нашите тестови кога е комбиниран со најновиот оптички сензор Pix Art 3335 и кабел во стил на врвки за чевли за опционален жичен глушец.

Keris Wireless тивко ги замени дури и поскапите опции како што се извонредниот Viper Ultimate на Razer и G Pro X Superlight на Logitech како наше примарно глувче за играње игри со висока графика и акција, без видливи недостатоци.

Иако спецификациите не се револуционерни, можноста да го отворите глувчето и да ги приспособите неговите компоненти е и корисно и забавно.

Овие карактеристики дефинитивно го прават овој бренд различно ремек-дело од сите марки на глувци за игри достапни на оваа листа.

Leave a Reply

Your email address will not be published.