Колку чини пристојно столче за игри?

Колку чини пристојно столче за игри?

Столовите за игри може да изгледаат како несериозни трошоци и тие се особено тешко да се оправдаат кога цената е 500 долари или повеќе. Но, овие тронови инспирирани од тркачките седишта нудат вид на поддршка за грбот што им е потребна на гејмерите за долги седење на место. Добрата вест е дека има некои одлични и достапни гејмерски столчиња што нема да ве натераат да се откажете од вашите соништа за купување на PS5 и Xbox Series X конзола оваа година.

Најдобрите буџетски столчиња за игри може да чинат дури 200 долари – па дури и под 100 долари во многу ретки случаи. Можеби се плашите да не станете толку евтино и да завршите со стол што се распаѓа по само неколку часа, но подолу ќе најдете само квалитетни опции. Сите столици што ги препорачуваме нудат доволно амортизирање кое е меко на допир и доволно цврсто за да ве спречи да потонете во нив. Најдобрите буџетски столчиња за игри, исто така, нудат одлична ергономија со прилагодливи потпирачи за глава и лумбална потпора, како и навалување што ви овозможува да се навалите толку далеку, а речиси можете да легнете рамно. Значи, ако сте подготвени да се чувствувате удобно во столчето за игри, проверете ги – и кликнете овде за да ги најдете во ОК.

1. Cougar Explore S

Најдобра буџетска столица за игри

Cougar Explore S

Буџетните столчиња за игри стануваат се подобри и подобри, а Cougar Explore S е доказ во пудингот. Cougar знае нешто или две за правење квалитетно столче за игри, а Cougar Explore S го зема тоа знаење и го спакува во прифатлива. И покрај цената, сепак ќе најдете цврста метална конструкција која е подготвена да издржи до 264 фунти. Cougar го спакува ова седиште со пена со висока густина и го обви во стилска ПВЦ кожа. Материјалот е дури и перфориран за да и даде на таа ПВЦ кожа малку дополнителна дишливост за да ви помогне да останете ладни во напнатите сесии за играње.

Cougar Explore S доаѓа со неколку погодности кои се главен дел на столчето за игри. Нуди длабоко навалување за да можете да се вратите помеѓу натпреварите. 3D потпирачот за раце може да ви помогне да добиете удобна потпора за вашите раце и ергономско усогласување со вашето биро. Потоа, тука се лумбалната потпора и перницата за вратот, кои ви помагаат да го прилагодите на грбот.

2. Тркачки стол OFM Essentials

Најдобар ултра евтин стол за игри

Тркачки стол OFM Essentials

Ако столчето GTRacing не е ваша работа, не грижете се – ова столче од OFM е уште една одлична опција и е исто така прифатлива. Самото седиште е обложено со црна кожа со некои вкусни акценти на бои изработени од мрежеста ткаенина. Ова му помага на столчето да остане ладно, а решетката му дозволува на столот малку да дише за време на долгите сесии за играње.

Исто така, навистина ги ценам потпирачите за раце кои се превртуваат – чудно недостасуваат на неколку столици со оваа цена – за да можете да ги тргнете од патот ако треба да се приближите поблиску до вашето биро. Понуден е дури и во четири популарни бои за да одговара (или контраст со) вашата поставка за игри, а тука е прикажана со зелена Nvidia (или лимета е?).

3. Razer Enki X

Најдобра столица за игри во буџетски стил на трки

Razer Enki X

Не треба да потрошите цело богатство за да добиете столче што изгледа како кофа откорнато од тркачки автомобил. Razer Enki X изгледа како дел од висококвалитетно столче за игри, но доаѓа по поприфатлива цена. Ова е најевтиниот член на поставата Razer Enki, но сепак го нуди истиот стол во целина, само што му недостигаат реактивно навалување и 4D потпирачи за раце. Ако тие карактеристики што недостасуваат не се „разбивачи“, тогаш моделот X е помалку од 100 долари за вас.

Enki X ја нуди сета вообичаена ергономија што ја очекувате во гејмерската столица со убаво седиште и малку поцврст грб со вграден лумбален лак. Иако не го добивате реактивното навалување, сепак можете да се навалите до 152°. Плус, има 2D прилагодливи потпирачи за раце. Исто така е елегантен и стилски со својата ватирана ткаенина и дизајн од синтетичка кожа што не вреска столче за игри, па затоа е и одлична опција за канцелариски стол. Ако барате врвен квалитет без врвната цена што останува удобно дури и за време на вашите најдолги сесии за игри, ова е седиштето за вас.

4. Corsair TC60

Најдобра столица за игри со буџетска ткаенина

Corsair TC60

Многу столчиња за игри имаат СТП кожа, или филтер за оние кои мразат. Но, можете да го прескокнете тоа за ткаенина додека се држите до буџетот. Corsair TC60 става квалитетно столче за играње со завршна ткаенина во доменот на достапноста за нешто повеќе од 300 долари. Освен логото на Corsair на потпирачот за глава, Corsair TC60, исто така, останува прилично суптилен во својот дизајн во споредба со многу седишта во стил на тркачки седишта во оваа категорија производи.

Седиштето на Corsair е големо и привлечно со ширина од 22,6 инчи и длабочина од 17 инчи. Изненадувачки, Corsair не се држеше до основите во оваа цена. Столот нуди длабоко навалување, за да можете да го вратите ударот по секој натпревар. Уште подобро, седиштето има синхронизирано навалување, така што основата на седиштето всушност малку ќе се наведнува наназад за да не се лизнете додека се потпирате. Исто така, ќе најдете 3D прилагодливи потпирачи за раце кои ви даваат можност да ја прилагодите висината, позиционирањето напред-назад и ротацијата.

5. Респаун 205 стол за игри

Најдобра буџетска мрежа за игри на стол

Респаун 205 стол за игри

Ако вашите сесии за игри имаат тенденција да станат малку замаглени, мрежесто столче за игри може да биде она што го барате. Столот за игри Respawn 205 ќе ве однесе таму по фер цена која лебди околу 200 долари. Испорачува многу функции за стол по оваа цена, исто така.

Во најголем дел, Respawn 205 е ваш типичен стол за игри со седиште за кофа, тркалца и перници за вратот и лумбалниот дел. Онаму каде што ова седиште се разликува е во потпирачот за грб, каде што решетката овозможува многу поголем проток на воздух отколку што е веројатно седиштата од PU кожа. Кога станува збор за добивање удобна положба за седење, вклучените 4D потпирачи за раце исто така ќе помогнат да се олесни тоа. И, кога ви треба пауза, можете да го вратите ударот со навалување од 130 степени.

Leave a Reply

Your email address will not be published.