Дали вредат столиците на Razer?

Дали вредат столиците на Razer?

Столот за игри Razer Iskur е првиот произведен од водечкиот светски производител на периферни уреди за игри и е одличен прв напор од нивна страна, но не е без свои грешки.

Позитивната страна е тоа што дефинитивно изгледа и се чувствува како премиум стол за игри – се додека барате стол за игри во мат црна боја. Настрана од повремените проблеми со писклив зглоб – ништо што не може да се поправи со малку масло – има многу малку што не треба да се допаѓа кај столот, но на крајот не е за секого.

Логото на Razer и наметливото „За гејмери. од гејмерите“. исцртани на потпирачот за глава и на предниот дел на седиштето, не врескајте „елегантно“, но искрено, само ни е мило што не е RGB.

Како и секое парче мебел, она што некои го сметаат за удобно, други нема да го направат, а тоа дефинитивно ќе биде случај со Razer Iskur. 4D потпирачот за раце нуди одредена приспособливост, но ништо за да ги турка самите потпирачи за раце подалеку од седиштето, па на некои може да им се чини дека столот е малку стегнат – особено оние со поголема рамка или оние кои сакаат да седат со скрстени нозе на столовите.

Седиштето и лумбалната потпора се исто така на цврстата страна, па ако барате столче за игри со кадифен амортизирање, ова не е тоа. Тоа не значи дека не е удобно бидејќи сите излегуваат, но ова е дефинитивно прашање на предност.

Конечно, ова не е евтин стол за игри. Со лансирана цена од 499 долари (499 фунти, 729 австралиски американски долари), дефинитивно плаќате за удобност, но има и полоши работи на кои треба да ги трошите парите и не е сето тоа во ред со другите попремиум столчиња за игри.

Сето ова, изненадувачки е што на Razer му требаше толку време да стави стол за игри, но сега кога го направија, веројатно не треба да се изненадиме што тоа би било одлично. Razer Iskur не штеди на квалитетот, но посакуваме потпирачите за раце да бидат малку посоодветни за поголеми рамки.

Цена и достапност

Razer Iskur сега е достапен на веб-страницата на Razer и другите онлајн трговци на мало за 499 долари (499 фунти, 729 австралиски долари).

Дизајн

Дизајн

Razer Iskur дефинитивно се чувствува како столче за игри од 500 долари.

Достапен е во една боја: препознатливата мат црна на Razer со зелени детали. ПВЦ-кожата е рез над типичниот pleather материјал кој се наоѓа на повеќето други столчиња за игри и конструкцијата е цврста насекаде, особено квалитетот на шевовите по должината на шевовите.

Амортизацијата низ целата површина обезбедува цврста поддршка што се одржува при долготрајни сесии на вашето биро – ние седиме во оваа работа веќе со недели и сè уште се држи без никакви забележливи деформации.

Потпирачите за раце нудат осум различни конфигурации за да одговараат на вашите преференции, иако воопшто не се прошируваат нанадвор за да се приспособат на поголеми типови на каросерија, што е жално. Исто така, ако сте тип кој сака да седи со скрстени нозе на вашиот стол за игри, веројатно ќе го најдете ова поконстриктивно од другите опции таму.

Иако можете целосно да ги отстраните потпирачите за раце, ова е прилично екстремно решение иако е опција.

Удобност

Удобност

Ова е дефинитивно една од најудобните столчиња што сме ги користеле во последно време. Лумбалната потпора на оваа столица е одлична, па ако сте тип кој страда од болки во долниот дел на грбот по предолго седење на стол, оваа столица дефинитивно треба да помогне во тоа.

Самото седиште е цврсто и поддржува, па ако барате кадифено седиште, веројатно ќе сакате да барате на друго место. Тоа, рече, ако сакате потпорна перница, оваа столица ќе ве држи со часови без малку проблеми.

Седиштето прави одлична работа за поставување на луѓе со просечна големина без проблем, но веројатно нема да биде најдобро одговара за оние со пошироки рамки, а конструкцијата на столот не нуди многу работи освен отстранување на потпирачи за раце.

Столот, исто така, има добра количина на потпирање и потпирање на него, како и можност да го заклучи исправено, но тој е прилично стандарден за столчиња за игри и ништо особено забележливо на тој преден дел.

Купете го доколку…

Барате столче за игри Razer за да го завршите поставувањето

Ако сте го подготвиле поставувањето на вашиот компјутер со се што има да понуди Razer, конечно можете да добиете висококвалитетна столица за игри за да го комплетирате изгледот.

Сакате удобност за која плаќате

Ова во никој случај не е евтина столица за игри, но дефинитивно го добивате она што го плаќате со Razer Iskur – доколку сакате поцврста перница.

Сакате висококвалитетно парче мебел

Razer Iskur е многу добро изграден од одлични материјали, така што ништо на оваа столица не е евтино.

Не го купувајте ако…

Ви треба или сакате пошироко седиште

Razer Iskur удобно седи на тело со „просечна“ големина, но ако имате поширока рамка или сакате да се свиткате на столчето за игри, веројатно ќе треба да ги отстраните потпирачите за раце за удобно да се вклопите.

Вие сте со буџет

Со 500 долари / 500 фунти / 730 австралиски американски долари, ова е веројатно повеќе отколку што би сакале да потрошите ако имате буџет.

Сакате шарена столица

Оваа столица може да ја набавите во која било боја што сакате, доколку е мат црна со зелени шевови.

Leave a Reply

Your email address will not be published.